1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Den otců: 3 rychlé tipy co darovat!

I když tento den nemá v našem kalendáři výhradní místo, většina všech otců v Evropě slaví svůj svátek třetí červnovou neděli. V tomto roce tedy svátek otců připadá na příští neděli tedy 16. června 2019.

Když mamka, proč ne taťka?
Překvapme je, také si to zaslouží.

Máme pár tipů na vtipný a praktický dárky a nápady.

První tip

Papabox by Kohák . Abyste si už nemuseli lámat hlavu s dárkem pro budoucí nebo novopečené tatínky, ve spolupráci s Jakubem Kohákem jsme vytvořili Papabox, vtipný a praktický dárek, který je ”nakopne” do nového života. Papabox obsahuje praktické a vtipné dárky ve stylovém šedo-hnědém provedení, které každý správný táta jistě ocení.
Praktický tip: V Papaboxu naleznete tu nejkvalitnější zrnkovou kávu značky Slezská káva a k tomu dárkový voucher 150 Kč, který můžete použít na nákup zde:  www.slezskakava.cz.


Máme pro Vás dárek a to 20% sleva na nákup Papaboxu s dopravou po celé ČR ZDARMA!!!

Platnost od 9.6 – 16.6.2019
Sleva: 20%
Kód: Kohak2019
Uplatnění: na e-shopu na nákup Papaboxu zde: Papabox

 

 

 

 

 

Druhý tip

BBQ neodmítne žádný ať už budoucí nebo čerstvý táta.
Zkuste den začít dobrou snídaní. Celý den vydržte se usmívat a na nic si neztěžovat. Nechtě prádlo prádlem, špinavou podlahu a zkuste si jen tak sednout na balkón, terasu, zahradu či gauč a zkusit nechat aspoň jeden den vyhrazený pro pohodu Vašeho muže.  Blíží se období grilování, tak pokud to třeba půjde pozvěte pár přátel / pokud máte kde a připravte malé BBQ party pro svého drahého. Jako dárek mu ještě k tomu můžete připravit – grilovací sadu, do které zakomponujete grilovací náčiní, pikantní omáčku, koření na maso, pánskou zástěru nebo plechovku oblíbeného piva. Můžete ji doplnit třeba nožem na maso, květináčem s čerstvými bylinkami nebo kávou od našeho partnera projektu Papabox by Kohák –  Slezká káva,

 

Třetí tip

Darujte přáníčko, s krásným citátem
Den otců je příležitostí, jako stvořenou pro poděkování svému tatínkovi za vše, co pro vás udělal, co vás naučil, za jeho péči, starostlivost, lásku i pomoc. K tomuto osobnímu poděkování pak připište své přání tatínkovi- básničku, citát nebo vtipný text a máte přáníčko ke dni otců jako vyšité! Váš drobeček může třeba na přáníčko otisknout ručičku nebo něco nalepit.

Pár citátů:

  •  Skvělý táta je hotová vzácnost, ale táta jako ty, to se rovná výhře v loterii! Tati, jsem moc rád/ä, že Tě mám, a děkuji Ti za vše, co pro děláš, moc si toho vážím!
  • Nejmilejší taťko, k Tvému dnešnímu dni otců Ti přeji, aby se Ti na dětech desetinásobně vrátila všechna Tvá laskavost, péče, starostlivost a láska, kterou nám dáváš!
  • Tatínku, z celého srdce Ti přeji, aby Ti dnešní den přinesl tolik radosti, smíchu, dobré nálady a skvělých zážitků, jako nám Ty sám rozdáváš po celý rok! Krásný den otců!
  • Silné a pevné obětí a sladká pusa navrch letí k tomu nejlepšímu tátovi na světě, který dneska slaví svůj den! Báječně oslav svůj svátek a buď vždy šťastný! To Ti přeje…
  • Táta jako Ty si zaslouží jen to nejlepší a tak Ti přeji co nejlepší oslavu dne otců a aby Ti vše vycházelo, jak si přeješ! Mám Tě moc rád a vím, že mám velké štěstí být svůj syn!
  • Tak báječný, vtipný, moudrý a laskavá otec jako jsi Ty, to je taková vzácnost, že by se měl naložit do lihu! Krásnou oslavu dne otců!
  • Můj nejmilejší táto, k dnešnímu dni otců Ti co nejsrdečněji přeji všechno nejlepší! Buď zdravý, šťastný, veselý a hlavně, zůstaň, jaký jsi, protože tak jsi ten nejlepší táta!

 

Proč slavit Den otců?

Tradici vlastně začala už Ann Marie Jarvis v okamžiku, kdy prosadila do amerického kalendáře oslavu Dne matek. To bylo v roce 1907 a už rok na to bylo možné zaznamenat oslavu Dne otců v západní Virginii, ve Fairmontu. Tato oslava proběhla v rámci církevní katolické akce v kostele, byla navržena Grace Golden Claytonovou, které umřel otec v prosinci 1907 při důlním neštěstí. Tato tragédie zabila celkem 361 mužů, z čehož bylo 250 otců, a zanechala tak velké množství sirotků. Ve Fairmontu byla sloužena mše za tyto ztracené otce a jejich přeživší děti.

Mši ve Fairmontu však není možné považovat za opravdový začátek Dne otců, protože tato myšlenka nebyla dále propagována a neujala se ani v okolních městech.

Další Den otců byl slaven 19. června roku 1910 v americkém městě Spokane ve státě Washington v USA. Oslavu iniciovala Sonora Smart Doddová. Byla členkou místního kostela a po oslavách Dne matek v roce 1908 pastorovi navrhla, že by se měl stejný den slavit i pro otce. Navrhla tak oslavit Den otců, a to na počest svého otce, který jako ovdovělý vychoval šest dětí. Den otců se měl slavit na jeho narozeniny 5. června. Pastor ovšem neměl v tento den čas, proto byla oslava přesunuta na třetí červnovou neděli, což připadlo na 19. června 1910.

Den otců byl dále Sonorou Doddovou propagován a slaven až do dvacátých let, kdy odešla na studia a tento den upadl do zapomnění. Po ukončení školy se k propagaci Dne otců vrátila, využila k tomu velmi šikovně i výrobce různého pánského zboží, jako doutníků nebo kravat a dalšího pánského zboží, ze kterého se stal tradiční dárek na Den otců.

Popularita svátků otců pak rostla, až v roce 1966 prezident Lyndon Johnson prezidentskou deklarací prohlásil třetí červnovou neděli za oficiální Den otců. Svátek jako takový pak byl prohlášen za národní svátek zákonem v roce 1972 prezidentem Richardem Nixonem.

Svátky jsou takový malý obřad, kdy si na ten aspoň jeden den připomene co je pro nás nejdůležitější a není to povinnost, spíše radost kterou chcete rozdávat dál….

Krásný den otců přeje Motherbox