1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Fotilo se na jeden nádech…

Motherbox velmi rád pořádá soutěže a vždy se velmi těší na výherce, zvlášť když mu dárečky udělají radost. V minulém roce proběhla na Facebooku velká soutěž o spoustu dárků Motherbox a nafocení nové edice Motherbox v YESPHOTO. Kdo vyhrál?

Výherkyní se stala paní Lenka. Jelikož byla zrovna v očekávání, domluvily jsme se, že počkáme, až bude mít po porodu, a poté uděláme krásné fotky i s její dcerou Nikolkou a celou rodinou. Rodinka se tedy ozvala, když se jim narodila malá princezna Nikolka a společně s Radkem z YESPHOTO jsme zorganizovali přípravu na focení naší nové edice Motherbox ZEMĚ. Tuto edici si můžete prohlédnout a objednat zde: https://www.motherbox.cz/produkt/zeme/.

Fotograf Radek z YESPHOTO má úžasný, barevný, teploučký ateliér na Praze 10. V portfoliu této firmy je toho opravdu mnoho – od focení miminek, dětí, těhotných, portrétní fotografie, až po produktové focení či reportážní fotografie a mnoho dalšího. Více informací si můžete přečíst zde: www.yesphoto.cz. YESPHOTO je zároveň již od počátků Motherboxu naším hlavním partnerem, za což jsme moc rádi. V edici Sestavte si NEBE si můžete vybrat slevu na focení v ateliéru YESPHOTO (www.motherbox.cz/produkt/30-sleva-na-foceni-v-atelieru-yesphoto).

A jak tedy naše focení probíhalo?

Nejprve jsme připravili občerstvení a plno krásných hraček a kulis. Kdybychom to měli shrnout – celé to bylo stejně úžasné jako vždy. Fotograf Radek opravdu umí vytvořit příjemnou atmosféru. Jeho ateliér se záhy proměnil v moderní, designový hrací kout a focení mohlo začít.

Fotila se maminka Lenka, tatínek Aleš, malá Nikol a její starší dvouletý bráška Samuel.

Vzhledem k tomu, že již máme četné zkušenosti s focením dětí, probíhalo vše k našemu překvapení absolutně v klidu. Rodiče vše zvládli úžasně a jak se říká „na jeden nádech“. Bylo až šokující, jak lehce a mírumilovně probíhalo focení malého miminka. Pochopitelně jsme dělali přestávky na přebalování a kojení. Dvouletý chlapeček zas poslušně seděl na nádherné – téměř až královské pohovce – a rodiče společně s ním perfektně zvládli různé změny póz.

Poté se všichni aktéři pustili do občerstvení a prohlížení fotek a postupně začalo probíhat hledání nejlepšího úhlu a světla pro nafocení nové edice ZEMĚ. Jelikož je tato edice v celé své kráse přírodní, zvolilo se čisté bílé pozadí. Nafotilo se toho hodně, a to i s novinkou – pletenou dekou v různých barvách (vždy se jedná o přírodní tóny). Na tuto pletenou deku se již můžete těšit, brzy bude v prodeji.

Radek si vzal jako vždy na starosti, co se na focení použije, jak se scéna nasvítí, ale zároveň nezapomněl rozesmát všechny aktéry – děti i rodiče. Společnost při focení a natáčení na kameru mu dělala Bára, nová posila týmu Motherbox, která je studentkou VŠKK. Bára mezitím stihla nafotit backstage a její úsměv na tváří odrážel spokojenost a dobrou náladu všech zúčastněných. Ta se ostatně v ateliéru YESPHOTO pokaždé rozšíří velmi rychle.

Fotograf Radek je také tatínek, a proto chápe, že si rodiče i děti potřebují odpočinout. Vycítí to dokonce ještě dřív, než to aktéři řeknou nahlas. Zároveň přesně ví, jak se postavit, jak nechat děti volně se pohybovat, aby je mohl přirozeně nafotit, a nechává všemu kontrolovaný, ale přesto volný režim. Zkrátka je to opravdový profesionál!

Když skončilo focení s dětmi, vzali jsme tatínka Aleše na tajnou akci do garáže v suterénu ateliéru YESPHOTO. Jelikož se jednalo o tajnou akci, napíšeme vám o ní příště… Nyní pouze podotkneme, že bychom chtěli pochválit fotogenického tatínka, který přesně věděl, co dělat. Jak nám později přiznal, před svojí životní profesí být otcem fotil dokonce profesionálně. Ihned jsme si řekli, jak je skvělé, že nám osud krásně přihrál do projektu dalšího profesionála.

U nás v Motherboxu se hodně improvizuje, nemáme rádi příliš strojené pózy, jsme spontánní, což je z fotek vždy cítit. Nejdůležitější je pro nás přirozenost a v tomto duchu se odehrálo celé focení. Tatínek Aleš se evidentně také cítil dobře, protože ani nehledal svůj mobil a klíče od auta, které nechal při focení na staré pneumatice 😊. Jinými slovy – když je zábava v plném proudu, nic jiného než smích a dobrou náladu nepotřebujete.

My už krásné fotky máme. A co vy? Pokud si chcete své vzpomínky uchovat v podobě skvělých profesionálních fotografií a zároveň mít jistotu, že se opravdu stihne nafotit vše, co si přejete, děti vám nikam neutečou, budete mít kde kojit, přebalovat a zároveň se nebudete stydět například jako těhotná bohyně v krásných šatech, které Radek nově na glamour těhotenské focení nakoupil, využijte naši edici Sestavte si NEBE a vložte si do svého dárku i voucher na 30% slevu na focení v YESPHOTO.

A na co se můžete těšit dál? Již brzy se na našem blogu objeví rozhovor s fotografem Radkem, ve kterém zjistíte více o jeho práci, ale například také o tom, jak se na focení připravit.

Děkujeme celé vítězné rodince za krásný a pohodový den.

Váš Motherbox

Text: Eva Lauberová
Foto: Radek Hensley a Barbora Hudáková
Ateliér: YESPHOTO