1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Vánoce s Motherboxem

První prosincový týden je za námi, obchodní domy září, v oknech domácností visí hvězdy nebo barevné žárovky. Přes to všechno je stále těžší uvědomit si, za jak dlouho svátky vlastně budou. Na některých místech se vánoční výzdoba objevuje už od počátku listopadu, ne-li dřív. Člověk pak často mívá pocit, že byl do vánoční atmosféry vhozen poněkud předčasně. Než se zadívá do kalendáře.

Každý má samozřejmě tuto hranici nastavenou jinak, nicméně myslím, že s adventem již nastává doba, kdy i ti neotrlejší z nás jsou schopni vánoční atmosféru plně nasát. Někteří s menším, jiní s větším klidem pomalu začínají přemýšlet s tom, jak svátky stráví. Doma u stolu plného voňavého cukroví a rozzářeného stromku? Na chalupě v horách, kde děti jen vyběhnou ven a mohou sáňkovat? Doma bez jakéhokoli většího rozruchu a nakupování? My v Motherboxu pro vás již například máme připravenou limitovanou edici VLOČKA, ale i mnoho dalších radostí! Zároveň už dlouho víme, že vaše srdce si zaslouží každá budoucí či čerstvá maminka (Plenkové srdce).

Do každého z nás nicméně vánoční atmosféra vstupuje jindy. Možná však není tak důležitou otázkou, kdy na nás Vánoce začínají doléhat, jako co pro nás vlastně znamenají.

Když se zeptáte svých dospělých známých, mnozí řeknou, že pro ně tyto svátky představují především chvíle strávené v klidu a harmonii s rodinou. Patří k nim i odpočinek, pokojná atmosféra, a především okamžiky zastavení a rozjímání, které se nám občas doopravdy podaří zažít, jindy zůstávají na seznamu nesplněných přání. Motherbox Vánoce miluje mimo jiné i proto, že si připadá jako Santa, který tajně připravuje nádherné dárky pro svoje bohyně.

Myslíte, že k Vánocům patří také dobré jídlo a pití, zmíněná blikající či blyštící se výzdoba, pořádek, vonící stromeček a možná také něco pod ním? Do jaké míry jsou pro něj důležité právě dárky – malé i velké? My v Motherboxu věříme, že maličkosti dělají největší radost.

Když jsem jela nedávno tramvají a pozorovala vánoční rozsvícenou Prahu, potkala jsem známou, která mi (velmi příhodně) povídala: „Já bych ty Vánoce nejradši zrušila! Tolik starostí a neustálý shánění dárků! Těším se, až děti budou velký a přestaneme to řešit. Teď je stejně slavíme jen kvůli nim.“ Pak jsme se rozloučili – byl to vlastně jen takový tichý nenápadný povzdech.

O pár dní později jsem se setkala s jinou známou, která děti ještě nemá, zato každý rok svátky tráví se svými rodiči a dospělým bratrem. „Víš, my si vždycky řekneme, že si nebudeme nic dávat, vždyť kolik je nám let, ale nikdy to nikdo nedodrží. Po večeři se pokaždý rozevřou dveře do obýváku a tam ta kopa dárků… Asi to k Vánocům prostě patří!“

Ano, mnozí z nás jistě zažívají i shon, nervozitu, všeobecný neklid z toho, co přijde… Možná, když se nad tím zamyslíme hlouběji, poprvé přicházíme na slovo, které vánoční období charakterizuje poměrně úspěšně – paradox.

Pochopitelně jsou pro nás důležité především chvíle strávené v klidu a pokoji s rodinou. Jakmile trochu odrosteme, počet dárků ani rozsah blikající výzdoby už pro nás nehraje takovou roli. Přesto si myslím, že jsou to právě tyto maličkosti, které svátkům dodávají jakousi pozornou přidanou hodnotu.

vánoční Motherbox - VLOČKA

V dnešní době se možná mnozí z nás cítí rozčílení kvůli tomu, jak brzy jsou nám Vánoce připomínány. Věčně nestíháme a stěžujeme si (slovy mojí známé) na to „neustálý shánění dárků!“. Přesto však právě pečení cukroví pro někoho, na kom nám záleží, společná večeře a také vkusně zvolený dárek zůstávají něčím krásným, co našim blízkým dokáže naznačit, jak rádi s nimi (nejen vánoční čas) sdílíme.

vánoční Motherbox - VLOČKA

My v Motherboxu si užíváme Vánoce hlavně proto, že vám je zpříjemňujeme krásnými dárky. Těší nás, kolik objednávek od vás dostáváme na našem e-shopu. Vážíme si vašeho zájmu a doufáme, že budete mít z naší práce radost a užitek. V neposlední řadě chceme poděkovat všem tatínkům, kteří tak kreativně sestavují Motherboxy pro svoje bohyně.

vánoční Motherbox - VLOČKA

Pokud chcete ještě něco nadělit, podívejte se na naše stránky. Můžete si tam například sestavit svůj Motherbox podle vlastních představ (Motherbox – Sestavte si NEBE). Krásné překvapení s námi můžete připravit i svým malým rošťákům. Kupte jim třeba ručně a s láskou vyráběné zvířátko (Zvířátka Motherbox). Pod stromeček se to jistě ještě vejde.

Celý tým Motherboxu vám přeje mnoho pohodových chvil, doma co nejmenší nepořádek, spokojenost malých i velkých – zkrátka ty nejkrásnější svátky a rozdávejte hlavně svoje srdce.