1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Nevím stále titulek…

Pořád mi v hlavě běží takový malý rozhovor o mém projektu, kde si sama občas odpovídám na své otázky, co mě naplňuje na mém projektu Motherbox a co mě naopak nejvíce rozčiluje…

Řekla jsem si, že se s Vámi o to podělím – protože nyní je opravdu “plodná” doba a hodně žen kolem mě podniká a nebo to plánuje a prostě se nechtějí vracet do svého zaměstnání. Takový pocit jsem zažila také, kde jsem tedy většinu svého “pracovního života” vždy podnikala, ale vždy pro někoho jiného a poté jsem si řekla po narození dcerky Laurinky, že už je na čase vzít zodpovědnost na sebe a udělat ten velký krok do světa businessu a vyzkoušet si něco svého vytvořit – prostě od začátku, od nápadu po realizaci.

Začala jsem číst (ano byla jsem těhotná, to čas ještě byl:-) knihy jak probudit svůj sen a jaké je vlastně moje poslání, kde jste si měli na papír napsat následující, protože jsem pořád nevěděla v čem přesně podnikat, ale věděla jsme že je něco doslova uvnitř mě:) a tak jsem si na papír napsala následující, kde zkuste také si pro sebe odpověď, je to sranda:-):

 1. V čem jste dobrá / co Vás baví? Komunikace, obchod, videa / focení, eventy, design, networking, dělat druhým radost, cestování, fashion, zvířata, příroda apod.
 2. Co by jste dělala i zadarmo / bez nároků na výplatu: Pomáhala dětem a zvířatům, cestovala, vyráběla dárky,  apod.
 3. Co chybí na českém trhu? Hezké a vkusné dárky, služba která se stará o těhotné apod.
 4. Proč chcete podnikat? Chci být volná, chci něco dokázat, vybudovat úspěšnou firmu pro dceru, realizovat své touhy a dovednosti, vždy jsem chtěla být CEO:-) a hlavně rozhodovat s kým budu spolupracovat a komu budu věnovat svůj život / čas!!!
 5. Co Vás nebaví dělat? Vstávat, pospíchat, dodržovat pravidla, číst návody / v Motherboxu moc návodu nemám:-)
 6. V kom budete mít podporou v podnikání? Muž, rodina a ty dámy co už podnikají / doufám:-)
 7. Co Vám brání začít?  Nevím v čem podnikat, ještě to hledám:-)
 8. Co Vás v dětství bavilo nejvíce? Kamarádi, kytky, zvířata, dárky a cestování
 9. Máte někoho v okolí, kdo již podniká? Ano, ale zatím nemají děti
 10. Vaše motto? Člověk potřebují přírodu, ale příroda nepotřebuje člověka

Tak to jsou otázky co jsem si napsala a takto odpověděla před 3 lety, kdy jsem byla těhotná a už jsem si pohrávala s myšlenkou, že chci něco na mateřské dělat…Modře vyznačím to co spojuje nyní projekt Motherbox a vysvětlím proč a to jsem ještě Motherbox v hlavně neměla..

Co jsem četla v různých knížkách a studovala sny ostatních, vždy to bylo něco co je spojuje jako například někdy je to úplně jasné, že někdo rád šije a poté začne vytvářet dárky, šaty apod., nebo někdo jen v pravý čas někoho potká a “zrodí se myšlenka”, prostě nic není náhoda a musíte začít a ono se to samo nasměruje a budete potkávat ty správné lidi, který Vás obohatí a posunou dále. “Nejhorší moment je přesně ten před začátkem”. Úplně si vybavuji jak mě bavila ta první myšlenka “jé krabička a v ní to co mám ráda” apod., to jaký bude logo, obrázek, web, fotky, image, komunikace s klientem, partneři ale to jak registrovat známku, udělat si business plán, jak účtovat, právní záležitosti, různé změny jako EET, poté platby, objednávky, sklad no prostě samé náklady a chyby, nervy, pláč – ale i zábava, radost, vzrušení z první objednávky a prvního videa od Můj Fialový svět, poté od úžasných nápadů od Žanety a jejího manžela z Heels and baby powder blogu, poté spolupráci s moji milovanou značkou Klorane, Nobilis Tilia a našla jsem Radka z YesPhoto, který mi udělat ty krásné videa, fotky. Moje maminka, která pořád hlídala a pomáhala mi balit Motherbox (opravdu obdivuji maminky bez funkčních babiček), můj muž který mě obdivoval i říkal, jak jsem krásná i když jsem měla 20 kilo nahoře a neměla jsem co na sebe a pořád jsem doma chodila v noční košili, protože prostě to bylo pohodlné / XL košile, která byla udělaná na kojení – takže nic sexy:). Říká se, že andělé jsou vlastně lidi a my pořád čekáme na to “zjevení” a přitom to jsou oni – ty lidé kolem Vás, který neukazují svoje křídla…

Tolik “andílku” lidí pomohlo to dotáhnout a to se stane i Vám, pokud hlavně začnete a budete silná, vše si přitáhnete, ale bohužel to pochopíte až poté, když si tu “skládačku” dáte dohromady.. Třeba moje jedna kamarádka dělá business a její manžel ji prostě nepodporoval a je velice úspěšná a to je taky důvod i ta negace Vás požene vpřed. Je to děsný co, že se musí něco negativního vytvořit a někoho potkat kdo Vám to pěkně “opepří” a vy potom jste za to vděčná:-).

Díky Motherbox jsem měla možnost se seznámit s důležitými lidmi, VIP světem a jsem za to moc ráda.

Vše mělo takový hezký vývoj, kdy jsem si jako těhotná četla časopis Těhule v ordinaci a řekla jsem si, tak tady jednou budu a něco vymyslím. Úplně jsem záviděla těm firmám, že něco už mají a jen to prodávají- to jsem nevěděla co vše je za tím.

Poté přišla nabídka s e-shopy, kde jsem se rozhodla zatím nespolupracovat, protože mě jejich požadavky trošku ničí a berou mi tu vytouženou svobodu a Motherbox potřebuje čas a lásku a chci být jiná, chci mít Motherbox pro sebe, poté nestačíte kontrolovat fotky, popisky, jak ho prezentují a můžou velice rychle Vám i image pokazit, protože bohužel na trhu e-shopu je to děs běs, teda nemůžu vypsat přesně jaké e-shopy, ale zatím s kým jsem byla a jsem spokojená je Kašpárek, tam si spolupráce moc vážím a paní Zdeňka a paní Katka jsou velice schopné dámy, ale ty ostatní prostě to vedou lidé, který vůbec nic nezajímá a jde jim jen o kvantitu a né kvalitu a podle toho se k produktu i Vám chovají a já se cítila zase jako že jste “zaměstanec”, takže těch pár tisíc mi nestojí za to ztratit tu mojí svobodu a udělám si to sama, sice pomaleji ale jsem svobodná a můžu říct i velkému e-shopu NE:-).

I kdyby můj čas nepřišel tak ve velkém jak sním, tak si cestu užívám a to je to hlavní. Jasné, že nejhorší moment byl, když Laurinka byla doma a ještě nechodila do školky a já měla zrovna nejhorší to, že jsem byla poprvé maminkou, poprvé i rozjížděla svůj projekt a vše chtělo hrozně moc času a trpělivosti a já byla z toho hodně unavená a podrážděná…

Bohužel jsem si myslela, jak to zvládnu a nevím proč v dnešní době “my maminky” máme pocit méněcennosti, tedy mluvím za sebe – že musíme něco dokazovat a přejeme si být bussy non-stop a  “nelenit” na té mateřské”.

Vždyť mateřská je posvátná doba a musí mít určitá pravidla a klid a to jsem porušila – zase ty pravidla:-).

Pokud bude druhé miminko / kde moje srdce tluče pro a moje hlava zase proti, tak určitě nebudu tolik přísná na sebe a budu tou maminkou na mateřské ( dobře při kojení dám post na Instagram a věřím, že budu ráda, kdy se normálně obléknu a půjdu na schůzku), ale co jsem zažila s Motherboxem bylo asi moc. Hlavně nejhorší to bylo, že mi přišlo že každá maminka se usmívá a když jsem se zeptala, jak to jde – tak vždycky odpověď ” jo v pohodě, občas náročné ale já si to hrozně užívám”, no a teď – je to pravda, jde aby si to někdo užil? Nebo je to prostě póza ” jsem cool maminka”?.

No u mě to bylo, kdykoliv Laurinka brečela déle než dvě minuty, už jsem na procházce hledala místo, kam ji třeba na chvíli uložím a proběhnu se a vrátím se pro ní, nebo jsem hrozně třásla s kočárkem a pak jsem se z toho rozplakala. Poté mi zavolal třeba dodavatel, že mi něco nestihne dodat a do toho jsem měla velké bolesti při kojení a to už jsem brečela i nahlas. No poté ten nepořádek doma, chaos v administrativě Motherboxu, kopec nezaplacených faktur a do toho zase to bolestné kojení a poté příkrm, úklid, vaření a zase úklid. Říkala jsem si, že jsem snad jediná, která je vyčerpaná a podrážděná ve svém okolí a poté mi zavolala kamarádka Jana, jak mě obdivuje apod., to Vám dodá sílu a také jste poté opravdu upřímná a říkáte jak to je a to více si Vás lidé a hlavně maminky kolem váží.

Taky jsem si říkala, že se vůbec nesměju (vždy jsem viděla ty krásné fotky maminek jak se smějí na své miminko a uvědomila jsem si, že se pořád mračím a přitom jsem si udělala pár taky takových krásných fotek viz. titulní foto s Radkem z YesPhoto a tam vypadám tak usměvavě. řekla jsem si a teď se na každé procházce budu smát, ráno když vstanu řeknu “dobré ráno” a usměju se na dcerku a musím říct, že se směju každý den a jde to. Jen se člověk vůbec nehlídá a neuvědomí si to že?.

“Mateřství je tak náročné a já si k tomu ještě zvolila podnikání”, no nejhorší stresující kombinace najednou…

Prostě každý si dělá to prostředí dle svého pohodlí a uvážení, ale přeci jsem nechtěla mít takový stres a přesto jsem si to na sebe takto “naložila”…, co mi dalo a vzalo?

Největší plus Dalo:

 • Svoboda
 • Naučíte se být dobrým účetním, právníkem, dopravcem, marketingovým kouzelníkem, IT, vyjednávačem, prostě naučíte se nemožné:) apod.
 • Pochopení a obdiv všech svých i špatných zaměstnavatelů:-)
 • Time management – pokud ho ovládáte, máte vyhráno
 • Odborník na sociální sítě a že žijeme opravdu v online světě
 • To že všechno jen vypadá jak chcete aby vypadalo, ale realita je tak prostá:-), vidím i na Instagramu ve všech postů
 • Pochopil jsem realitu podnikání a připravený vyhrává
 • Žít svůj vlastní život
 • Být jiná, být originální a hlavně umět odmítnout
 • Zvýšíte si seběvědomí v mateřství, když se můžete trochu více upravit třeba na schůzku, nebo event a nechat si hlídat miminko a dělat své věci
 • Vlastní příjem i když za ty hodiny trochu pod cenou:)
 • Okamžitě se Vám otevřou různé dveře a možnosti
 • Vystupujete všude jen sama za sebe a užíváte si to
 • Máte vždy v někom podporu a máte to vždy s kým sdílet
 • Život Vás naplňuje a když jsou ty “zalité sluncem chvíle” moc Vás to baví
 • Můžete si koupit to co dřív nebylo pro Vás dostupné
 • Plánujete budoucnost
 • Můžete se vyspat, napustit vanu, jít na masáž – prostě můžete
 • Pokud jsou peníze už z businessu dá se zaplati skoro všechno, třeba uklízečka, hlídání, lidi co pro Vás budou pracovat, reklama, schopný IT, marketing prostě všechno – nemusíte se vy v tom vyznat, stačí si zaplatit profesionála třeba jen na sociální sítě apod.

Největší mínus:

 • Před podnikám byl život opravdu “easy”
 • Náklady, které vůbec takto nevypadaly na začátku:)
 • Musíte ovládat najednou všechno, i to že Vám nefunguje tiskárna, že nikdo za Váš nepošle tu fakturu, že musíte vyřešit a neschovávat se za někoho všechno
 • Že dáváte své jméno v sázku
 • Hodně hodně stresu a proplakaných nocí
 • Vaše rodina a hlavně miminko bude na druhém místě
 • To že místo hraní na pískovišti budete zvedat telefony
 • Místo vínka s přáteli budete balit balíky
 • To že musíme myslet dopředu a bohužel si opravdu vše zaznamenávat a dělat si pořád business plán apod.
 • Být dobrým finančním ředitelem
 • Být dobrou matkou i manželkou:-), to bych někdy napsala samostatný článek to se pobavíte:)
 • Nikoho moc nezajímá když Vám při hovoru v telefonu pláče miminko
 • Závist, no když to někdo zná tak není moc co – ten stres?
 • Zbytečný čas plýtvaný na nesprávné lidi, nabídky..
 • Online svět se rychle mění, jak moc jste rychlá vy?
 • Změny v zákonech, například EET, nebo ochrana osobních údajů – nestíhám:-)
 • Lidé jsou unavený z velké nabídky, reklamy, newsletteru – jak být jiná?
 • Únava, vyčerpání chuť to vzdát a jít do práce kde máte jasný plat a čas na rodinu – ale pořád se to ve vás bije až vás to zníčí – být pořád silná a jistá
 • Vaši kamarádi si od Vás nekoupí Váš produkt / službu:-), čeká se že budete rozdávat a nedostanete ani like od těch co to čekáte nejvíc:-)
 • Vaše miminko to nepochopí
 • Komu zavolat když je mi nejhůř?

Musím zde napsat, že hodně záleží na dni – někdy prostě vstanete a máte už náladu a někdy vstanete a nechcete prostě řešit nic a bojíte se otevřít e-mail co tam bude zase za nedoplatek nebo nedoručený balík a poté vidíte bordel doma úplně všude a jindy jste naladěná a nic Vás nerozhodí:-).

Stále nevím jaký dát titulek, tak mi třeba pomůžete vy a pošlete na facebook nápady a třeba i dotazy a Vaše myšlenky..

Pojďme se spojit a naučit se podnikat a hlavně se z toho nezbláznit že:-).

Jen chci na konec říct, že jsem se hodně změnila, přišlo mi na začátku důležité “jak to vypadá”, hlavně moderní a poté co jsem objevila více přírody a to díky Nobilis Tilia, chci dělat věci jinak a být blíž k přírodě. Chci udělat novinku “Motherbox natural”, která se blíží a možná budu jednou farmařit a chci se naučit včelařit, pěstovat zeleninu, tábořit a prostě být víc v souladu s přírodou, takže se máte a co těšit – no dobře, vždy to bude hezky zabalené:-).

Hlavně každá maminka je tou pravou a každý dává na facebook a Instagram to nejlepší z celého dne a no přiznám se, že jsem chtěla založit stránku ” reálná maminka”, kde opravdu není uklizeno, navařeno, zaplacené účty a ještě být dokonalé usměvavá:-), ale občas to opravdu jde a tento moment se snažíme postovat, vždy přirozeně a hlavně motivačně.

Vaše Martina, která je prostě jiná ale to je dobře, protože každý miminko a maminka je jiná a zaslouží si dárek, který má city..

Další článek bude peprný, těšte se:-).