1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Jak pečovat o pokožku novorozence s Nobilis Tilia

Péče o novorozence s kosmetikou Nobilis Tilia

Dětská pokožka je mnohem vnímavější a jemnější než pokožka dospělého. Od prvních minut po narození si vytváří a posiluje svůj vlastní imunitní systém. Ten je základem jejího pevného zdraví pro celý život.

První hodiny života

Miminko by se dle nejnovějších výzkumů a poznatků již nemělo ihned po porodu mýt. Zbytky plodové vody a hlavně mázku, který chránil pokožku dítěte ve vodném prostředí dělohy, napomáhají po narození vybudovat přirozenou imunitu. Příroda to chytře vymyslela! Zažité nešetrné mytí miminek je základem pro pozdější rozvoj alergií a ekzémů. Mnohé porodnice tak již netrvají na časném mytí miminka a maminkám, které si to přejí, dovolí mytí jejich potomka třeba až druhý den. Po narození stačí novorozence otřít suchou plenkou a jen v případě silného zašpinění opatrně otřít navlhčenou plenkou ve vodě či bylinném odvaru. Také je již standardem přikládání dítěte ihned po porodu na tělo maminky. To zajistí pokožce miminka osídlení přátelskými, rodinnými bakteriemi, které spouštěči imunitního systému.

Péče v porodnici

Nebojte se říci svůj požadavek na způsob mytí ve vaší porodnici. Ideálně se s porodní asistentkou domluvte ještě před porodem. První i následná mytí vašeho miminka by měla být co nejšetrnější a určitě prostá škodlivých ropných a syntetických látek. Po umytí můžete ještě vaše miminko láskyplně hýčkat výživným a ochranným olejem. Vybírejte z olejů, které jsou šetrně získávány například metodou lisování za studena. Jemný mandlový olej je určitě volbou číslo jedna. Jedná se o olej lisovaný za studena, který je následně jemným fyzikálním čištěním dezodorizován. Pro péči o novorozence nebo předčasně narozené děti je vhodný také olej Růženka, jehož jemná vůně růže podpoří u obou jedinečný pocit vznikající lásky.

Drobná trápení zažeňte aromaterapií

S bolestmi bříška, nadýmáním, zácpami či průjmy se potýká mnoho miminek. Po kojení proto jemně masírujte bříško ve směru hodinových ručiček vhodným masážním olejem. Pomoci můžete i tím, že budete během dne popíjet bylinný čaj a tak přes mléko předáte účinné látky i dítěti. Stres, ve kterém mnozí rodiče jsou, také nepřispívá zdravému trávení dítěte. Děti jsou našimi anténami, moc dobře poznají, jak se my dospělí cítíme, takže se zamyslete, odkud vítr může vát. 🙂

Opruzení v oblasti zadečku, intimních partií a také kožních záhybů je nepříjemnou záležitostí. Látkové plenky, letní horké dny, baculaté tělíčko miminka či nevhodný výběr oblečení a kosmetiky je častou příčinou podráždění. Pro zklidnění volte výrobky, které vysouší. Například Zklidňující gel se zinkem nebo jemný pudr s levandulí – oba okamžitě zmírňují podráždění.

Kopřivka, ekzém a různé jiné vyrážky se často objevují již v prvních týdnech po porodu. Příčin může být více. Nevhodná péče o pokožku už v porodnici, používání ropných a syntetických kosmetických přípravků oslabí mikrosvět pokožky natolik, že se pokožka dítěte stává citlivou a objevují se různé formy kožních projevů. Také nevyvážená strava kojící maminky má vliv na dítě. V neposlední řadě lze hledat příčinu v detoxikaci organismu maminky. Po porodu chce být každá žena co nejdříve zase v kondici a na optimální váhové hladině. Intenzivní cvičení, hubnutí nebo stres je v období kojení častou příčinou vyrážek kojených dětí. Z maminčina těla se vyplavují škodliviny a ty pak krevním oběhem přecházejí do mléka. Vhodné je tedy pokusit se najít a odstranit příčinu potíží, pečovat o pokožku vašeho miminka jen přírodními přípravky a umožnit jí tak rychlou detoxikaci, regeneraci a obnovení harmonické rovnováhy.

A nakonec nezapomínejte, že péče a hlavně hodně lásky je pro vaše miminko to nejdůležitější a nejpotřebnější.

Zdroj: Blog Nobilis Tilia, Hana Mejsnarová

 

Motherbox je hrdým partnerem kosmetiky Nobilis Tilia a proto je i obsahem každého Motherboxu, ať už sady sestavené jako například holčička, chlapeček, nebo neutrální tak i našeho nejprodávanějšího produktu “NEBE” , kde si můžete  sestavit sami svůj dárek právě s kosmetikou Nobilis Tilia a slevovým voucherem 10% na nákup této čistě přírodní a české kosmetiky ať už pro Vaše miminko, tak pro celou rodinu v naší sekci: Sestavte si svůj Motherbox –  NEBE

 

Motherbox Úcta Přírodní kosmetika Nobilis Tilia