1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Víte co je “baby shower”?

Baby shower  je “těhotenský večírek” nebo-li křest (akce) mezi kamarádky na oslavu těhotenství, oblíbená v některých zemích, organizovaná pro nastávající maminku, jinde už pro narozené miminko. V České republice se v posledních letech objevuje její podoba importovaná z USA. Hlavním účelem akce je společná oslava dítěte (očekávaného, nebo už narozeného) a také jeho matky. Zároveň je oslavována přeměna ženy do stavu matky.

Účel oslavy

Charakter konkrétní oslavy se může lišit. Často ale bývají organizátorkou akce blízké kamarádky nastávající matky a i akce samotná většinou probíhá pouze v dámském kolektivu.

Výzdoba ve formě papírových řetězů, konfet, papírových čepic apod. odpovídá americkému kulturnímu rámci tohoto typu oslav.

Hlavním účelem “shower party” je předat dotyčnému dárky – hodně dárků. Následuje společná či individuální zábava v rámci párty. Součástí je samozřejmě i občerstvení.

Charakter dárků

Dárkyně většinou mají na mysli účel akce, takže většina dárků nějak souvisí s blížícím se narozením dítěte. Ideálně je kombinace například předplatného na tři měsíce, kde doručíme první Motherbox přímo na vaší oslavu a poté oslavenkyně dostane dárkový voucher, kde má vše napsané a vysvětlené, spolu s přáníčkem a průvodním dopisem. Vy se o nic již nemusíte starat a jen nám stačí zadat adresu a datum doručení, kde necháme pro Vás doručení zdarma, jako poděkování za objednání. Motherbox podporuje oslavy a právě “baby shower” je ideální příležitost věnovat dáreček, který potěší kvalitními a jedinečnými dárky jako ručně šitý dekorace do postýlky. Kosmetika jako Nobilis Tilia, Klorane Bebe, Rituals a další překvapení.

V některých zemích, kde se tato oslava už zavedená, vycházejí poptávce spotřebitelek vstříc i obchodníci, kteří například prodávají speciální sety na baby shower, jako například Motherbox.

Například předplatné nebo i dárkový poukaz Motherbox.

Podívejte se na krásné fotky, které nám šťastná maminka obdarovaná kolegyněmi z práce poslala právě z takové “baby shower” v České republice, kde jsme připravili Motherbox spolu s dárkových voucher na tři měsíce. Kde každý měsíc doručí kurýr právě Motherbox jako překvapení.

Z pověrčivosti se večírek pořádá až v době, když je nastávající maminka v osmém či devátém měsíci těhotenství. Aby si vaše přítelkyně party opravdu užila, naplánujte ji raději na osmý měsíc – později už bude méně pohyblivá a unavenější. Baby shower je ryze ženská záležitost – je třeba si přiznat, že takovou koncentraci hovorů o dětech a pastelových oblečků na miminka by zdravý muž zřejmě nepřežil. Seznam hostů zkonzultujte s nastávající maminkou a pozvěte její přítelkyně a spolupracovnice.

Baby shower aneb čerstvá sprška vybavení pro miminka

Hlavní náplní oslavy je předávání oblečků, dárečků a dalších pozorností těhotné kamarádce. Aby nastávající mamince netuhl úsměv nad desátými dupačkami a patnáctým dudlíkem, doporučujeme objednat Motherbox a složit se třeba na Zlatou edici, kde poté další dárečky můžete doplnit právě třeba společnou fotkou všech kamarádek, kde každý napíše vzkaz pro budoucí děťátko a nebo vytvořit právě krásnou dekoraci a občerstvení.

Na party pro těhotnou se samozřejmě ze solidarity servírují a popíjejí nealkoholické drinky. Doporučujeme mix z čerstvého ovoce a pokud si vaše kamarádka dříve ráda vyhodila z kopýtka, můžete ji překvapit virgin mojitem či virgin margheritou. Dětskou tematiku můžete propašovat i do pohoštění – připravte salát s baby karotkami a cherry rajčátky, servírujte minipizzy a minisendviče.

Tápete-li, co uvařit, nechte se inspirovat naším menu pro těhulky. Na stole by neměly chybět nějaké ty sendviče, zkuste ty s kuřetem a rukolou, minisendviče a nebo malé pizzy. Chcete-li si v kuchyni vyhrát, udělejte třeba sladké košíčky z ovoce. Trocha zeleniny není nikdy na škodu a jedodduchý kuřecí nebo bramborový salát ocení každý. Jako dezert můžete podávat například palačinky ať už sladké tak i slané.

Potřebujete poradit s dárkem na plánovanou oslavu “baby shower”, dejte nám vědět a uděláme pro Vás jako vždy maximum. I doručení zdarma, dle Vašeho požadavků a plánu:-).

Váš Motherbox