1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

II.část jak hubnu po porodu

Milé bohyně,

přináším vám pokračování mého příběhu o tom, jak jsem nastartovala své tělo k hubnutí. Povyprávím vám nejen, jak se měnilo mé tělo, ale i jak to bylo s mou náladou a jak jsem řešila hlídání. Asi všechny totiž víme, že to je při hubnutí po porodu zásadní věc.

Příběh o hubnutí

Jak jsem psala v předešlém článku, něco PRAVIDELNÉHO (sport, zdravý jídelníček) jsem začala dělat až po roce od porodu. Do té doby se mi něco takového prostě nedařilo. A musím říct, že prvních 14 dní bylo nejhorších a byla jsem hrozně unavená. A navíc jsem neviděla ještě žádné výsledky… ale řeknu vám, že výsledek za to stojí.

Můj program v těchto dnech

První den jsem se doma pouze rozcvičovala. Šlo o opravdu úplné základy jako protahování, jóga a relax.

Druhý den jsem šla na LPG proceduru do Asklepionu, o které jsem už psala pribeh-o-hubnuti-icast a natáčela video video_facebook. Je to lymfatická masáž řízená přístrojem, která dokáže z těla odbourat škodlivé látky, které se při dodržení dostatečného pitného režimu vyplaví z těla. Toto čištění spolu se samotnou masáží pomáhá hubnout, a navíc likviduje tu pomerančovou kúru, která se mi po porodu na nohách a bocích vytvořila. A musím říct, že to funguje! Nejenže mě to přinutilo trošku o svém těle přemýšlet, ale skutečně to mé hubnutí nastartovalo.

Po proceduře doporučuji naplánovat si co nejvíc volna, samozřejmě kromě péče o miminko, protože budete jistě hodně unavená. Alespoň já byla. Věřte, že máte chuť si dát spíš nohy na stůl a jen pít zelený čaj. Mezitím, co pořád chodíte na záchod. To pročišťování prostě cítíte, a to doslova!!!

Příběh o hubnutí

Třetí den jsem si dala relax, hodně pila a věnovala se jen miminku. Ani jsem nepracovala. A doporučuji to, užít si takový den, kdy jste opravdu jen na té mateřské.

Čtvrtý den jsem šla na trampolíny. To je hodinové cvičení, při kterém celých 40 minut skáčete a poté posilujete a protahujete se. Prvních 15 minut jsem měla pocit, že jsem snad nikdy v životě nesportovala. Nemůžete dýchat a cítíte každé zabušení srdíčka, kterých je za minutu opravdu hodně. Ale pak jste plná euforie a skáčete do hudby jako malé dítě a ještě si u toho zpíváte Beyonce nebo Rihannu.

Po takové hodině máte pocit, že lítáte. Jste šťastná a plná energie, což je až s podivem, protože se vám podlamují kolena a druhý den nemůžete chodit. Ale je to báječné. Zvolte si jakýkoliv sport, který vám bude vyhovovat a donutí vás jít trochu mezi lidi.

Pátý den jsem šla opět na LPG do Asklepionu odstraneni-celulitidy

Šestý den jsem si dala kruhový trénink. Opět je to hodina cvičení. Tentokrát jsem ale lítala mezi stanovišti spolu s asi deseti lidmi a dohlížel na nás trenér. No zvládli jsme to všichni a ten trenér byl potřeba, protože mě přinutil se více snažit a normálně bych to už vzdala, ale jak se snaží ostatní tak uděláte maximum. Ale ten pocit na konci za to stojí! Úplně se mi chce skákat a prohlížím se v zrcadle a čekám na výsledek:-).

Sedmý den jsem odpočívala:-)

Příběh o hubnutí

Nevypadnout z rytmu

A takhle jedu pořád dokola. Jasně, že mi někdy vypadne hlídání nebo mám zdravotní problémy a musím se na LPG přeobjednat, ale mám výhodu, že bydlím nedaleko maminky. Ta i vykoupe a uspí, stejně jako můj muž, když přijde z práce domů. Je jasné, že bez svého muže a babičky bych nemohla vůbec pracovat, cvičit a chodit do Asklepionu.

Ale zjistila jsem, že Asklepion spolupracuje s hlídáním dětí v těsné blízkosti a ještě to máte slevu. Tak kdyby mi náhodou vypadla babička, zkusila bych možná na tu hodinku placené hlídání. Zjistím a dám vědět:-). Ale pořád mám pocit, že nevím, zda bych si užila proceduru i cvičení, kdybych si nebyla jistá, kdo a jak hlídá mojí holčičku. Pořád přece jenom když hlídá babička, kterou moje holčička miluje, mám lepší pocit a můžu si skutečně odpočinout…

Stejně jako jsou dětské koutky ve centru kam chodím cvičit, ale když jsem viděla tu slečnu, která “hlídá” a je celý den na mobilu, bála bych se tam svoje pomalu chodící batole nechat u ní:-). Mají tam právě průhledné sklo a je to ještě k tomu vidět, co ta slečna na hlídání v koutku dělá.

Jaké jsou výsledky?

Je fakt, že prvních 14 dní jsem neměla žádnou motivaci, běhala jsem sem a tam a byla unavená. Ale opravdu jde o to udělat si režim a vydržet! Dneska ani nevím jak, ale vše stíhám. I když chodím s kočárkem, tak zvládám rychlejší chůzi, mám chuť běhat a tancovat, jsem plná síly a oblečení mi opět je. Prostě za 3 týdny je to vidět!!!! A musím se přiznat, že i po intimní stránce s mým mužem je vše nastartované jako blázen, jestli mi rozumíte. Prostě tělo se probralo a vy jste nejen lehčí, ale i veselejší.

Snažím se hodně pít, což je prostě problém – protože furt něco dělám a nemám čas se napít, já vím že to zní tak lehce – jen pijte, ale ve skutečnosti to vůbec nedodržuji:-). Snažím se hodně jíst ovoce a zeleninu a večer do 19 hodin a poté jen třeba salát a no občas si stejně dám i vínko, nebo polévku, ale jídlo dělá opravdu hodně. To rozepíšu v dalším pokračování…

Příště vám i ukážu celé video toho, jak procedura v Asklepionu probíhá, co jím, jak se mi změnil život a co mě cvičení donutilo udělat jinak a jaké mám výsledky.

Vaše Martina, která chce zhubnout a opravdu hubne:))