1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Aromaterapie je pohlazení nejen pro naše miminko

Aromaterapie je založená na působení různých vůní na celý organismus člověka. Éterické oleje, které jsou zdrojem těchto vůní, dokáží působit jak na tělo, tak i na psychiku současně, jejich vliv je tedy komplexní a pomáhají na obou úrovních. Řada problémů, které nás čas od času trápí, ať už je to stres, nachlazení či třeba únava – mají své fyzické i psychické projevy, a právě při účinné aromatické terapii pocítíte, jak se tyto nepříjemné projevy řeší současně.

Aromaterapie umí výrazně pomoci také v přípravě na mateřskou roli zejména ženám, které se chystají na své první děťátko. Diplomovaná aromaterapeutka a nyní i maminka malého syna Tereza Machová popisuje svůj postup: „Nejdříve jsem využívala éterické oleje k detoxikaci organismu od negativních účinků hormonální antikoncepce. Pracovala jsem především s oleji podporujícími látkovou výměnu, posilující Ledviny a Játra. Do kompozic jsem si míchala jalovec, cypřiš, citron, bergamot, cedr a pravidelně jsem si s nimi formou tělového oleje ošetřovala celé tělo s důrazem na bříško, bederní a křížovou páteř a oblast nohou. Dopřávala jsem si časté a pravidelné aroma koupele, míchala jsem si inhalační tyčinky a stimulovala akupresurní body zodpovědné za očistu těla.“ Detoxikaci doplňovala fytoterapií – bylinným kopřivovým a kontryhelovým čajem. Po cílené očistě pak přistoupila k aktivnímu posílení ženských orgánů a svého vnímání ženství. „Snažila jsem se prostřednictvím éterických a rostlinných olejů nabýt jistotu, že mé rozhodnutí stát se maminkou je správné a bezpečné a posílit své sebevědomí. Společníky mi byly například má milovaná růže damašská (absolue), geránium bourbon, jasmín pravý. Při stresu jsem sahala po šalvěji muškátové pro adaptaci, na zklidnění po benzoinové silici,“ dodává Tereza Machová.

Nejčastější problémy a vůně, které na ně zabírají:

stres – bergamot, grep, levandule, pomeranč, mandarinka, majoránka, heřmánek, neroli,        ylang-ylang, růže, benzoe, santal

únava – rozmarýn, jalovec, tymián, hřebíček, skořice, mateřídouška, borovice, pačuli

smutek – citron, grep, eukalypty, borovice, jedle, jasmín, růže, šalvěj muškátová

pms – cypřiš, rozmarýn, růže, bergamot, heřmánek, levandule, šalvěj muškátová

nachlazení – eukalyptus, borovice, smrk, jedle

Aromaterapie je pohlazení nejen pro naše miminko

Aromaterapeutické přípravky jsou vhodné pro kojence od 9. týdne věku nebo krátkodobě při potížích jako jsou bolesti bříška, kašel nebo zahlenění i dříve. Ovšem aromaterapie působí také preventivně. Éterické oleje totiž zvyšují imunitu a podporují přirozenou odolnost dětského organizmu. A přírodní přípravky založené na panenských rostlinných olejích jsou pro dětskou pokožku blahodárné, neboť ji zvláčňují, regenerují a chrání.

Bezprostředně po porodu je nejvhodnější lehce otřít miminko suchou plenkou a v prvních dnech po narození nepoužívat žádné kosmetické přípravky, a to ani ty přírodní. Pokožka novorozence má totiž přirozenou ochrannou vrstvu a postupně se adaptuje na nové prostředí. U novorozenců s citlivou pokožkou může navíc narušení této vrstvy vést k pozdějším alergiím. Proto je vhodné pak začít používat k ošetření pokožky kojenců pouze čisté rostlinné oleje jako například mandlový, meruňkový nebo šípkový, ideálně samozřejmě v té nejvyšší, tedy bio kvalitě. Výjimkou je předčasný či náročný porod – to se doporučuje co nejdříve použít masážní olej Růženka BIO s jojobovým olejem, který je svým složením nejblíže lidské pokožce. Navíc obsahuje i stopové množství růže, ta odstraňuje poporodní trauma a podporuje nově vznikající vztah miminka a jeho nejbližších.

Od devátého týdne už pro péči o pokožku miminka můžete používat i masážní olej Žofie, má totiž velmi příjemnou vůni, která po koupeli spolu s jemnou masáží děťátko spolehlivě uklidní, uvolní případné svalové křeče a dodá pohodovou náladu. Místo oleje lze také použít Dětské pleťové mléko Klára, které má díky heřmánku zklidňující a hydratační účinky, obsažené vitamíny podporují regeneraci a ochranu pokožky. Pravidelné masáže miminek i dětí jsou ideálním rituálem, který navíc rozvíjí a podporuje vztah maminky a dítěte.

Pro péči o vlásky se už po prvních dnech života hodí Dětský šampon s medem a heřmánkem Toník, který neštípe v očích. Voní po mandarince a heřmánku, vlásky myje šetrně, zároveň vyživuje vlasovou pokožku a díky obsahu zinku ji i zklidňuje a pomáhá při ošetření šupinatosti ve vláskách (stačí nechat působit alespoň dvě minuty a poté šetrně omýt).

Osvěžovač vzduchu Pro miminko s praktickým rozprašovačem provoní, pročistí a zvlhčí vzduch v místnosti. Obsahuje velmi jemnou koncentraci BIO éterických olejů, proto je vhodný už od narození, třeba i pro usnadnění dýchání miminka při zahlenění. Podporuje klidné dýchání a pokojný spánek, v případě potřeby rozpouští hleny a zmírňuje zduření nosní sliznice. Pro prevenci je vhodné jej nastříkat několikrát denně po místnosti, kde miminko pobývá či spí. Při onemocnění lze tuto směs stříkat i na hrudníček a chodidla a jemně vmasírovat do pokožky.

Preventivním pomocníkem proti opruzeninám je našlehaný olivový Ochranný krém Olinka. Pokud se přece jen podráždění kůže nebo také potničky, svědění či ekzémy objeví, můžete sáhnout po

nobilis.cz

Levandulovém pudru Leontýna či krému Levantis, obojí se zklidňujícími účinky levandulového éterického oleje.

Celou řadu dětské kosmetiky najdete na www.nobilis.cz.

Koupí výrobků navíc přispíváte Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové, který zlepšuje prostředí dětských oddělení nemocnic.

Cestovní balení kosmetiky Nobilis Tilia neleznete na vyzkoušení v Motherboxu