1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Na hory s kočárkem? ANO

Všude na českých horách je sníh, tak si naplánujte pohádkovou výpravu i s Vašim kojencem:-) a nezapomeňte na sebe i Vašeho partnera…

Podle dětských lékařů je pobyt na horském vzduchu pro většinu zdravých dětí velmi přínosný. Posiluje to jejich imunitu a otužuje je. Navíc je horský vzduch čistý a svěží, díky čemuž se lépe dýchá i dětem, které mají sklony k astmatu.

Zejména rodiny s dětmi, které žijí ve městech se značně znečištěným ovzduším, by si měly takovýto výlet v zimě rozhodně dopřát.

Máme pro vás 5 rychlých rad, co s sebou na hory:

1)   Sáňky

Stačí na ně dát fusak z kočárku, vložit miminko a už jenom hurá táhnout po sněhu. Udělejte si krásné fotky. Budete všichni na čerstvém vzduchu a vzpomenete si, jaké bylo vaše dětství. Některé hotely a penziony (viz. níže) půjčují také sáňky pro děti.

2)   Žádné zbytečnosti

Je to úplně stejné, jako když jste na procházce, pouze s tím rozdílem, že na horách s sebou potřebujete jen pár důležitých věcí. Například místo kočárku právě ty sáňky a místo tašky přes rameno Sáňky raději batoh na záda, do kterého se vám vejde například:

  • jídlo, které vám všude v restauracích ohřejí (pokud nekojíte, tak i banán nebo ovocné   kapsičky na cesty),
  • pití, které vám také, pokud máte například čajíček pro miminko, ohřejí,
  • plínky a hygienu (stačí cestovní balení / naleznete je vždy v Motherboxu jako dárek),
  • náhradní oblečení, rukavičky, ponožky (to kdybyste chtěli nechat miminko trochu si hrát se sněhem),
  • mobil, peníze, kapesníky a krémy všeho druhu, hlavně krém na zimu pro vaše miminko, které můžete namazat přes den i vícekrát,
  • plínku nebo bryndáček na krmení miminka.

3)   Ubytování, které je připravené na děti

Ubytování by mělo mít možnost dětské postýlky na pokoji a dále, pokud již vaše děťátko sedí, také jídelní židličku. S tímto vybavením pro vás bude váš pobyt opravdu komfortní.

Zde jsou tipy na vyzkoušené rodinné hotely v ČR, které jsou na malé dětičky vybaveny. Dodají vám dětskou postýlku, židličku, mají dětské koutky a některé z nich také půjčují sáňky. Mimoto mají chůvičky a další příjemné vychytávky.

Inspirace na webu: cestujsdetmi

4) Oblečení

Nejčastěji se využívá systém vrstvení. Tento způsob umožňuje dítě oblékat a svlékat podle aktuálního počasí. Obvykle se využívá tří základních vrstev, přičemž každá vrstva plní svoji funkci. Díky tomuto systému se docílí pohodlí dítěte. Při extrémních podmínkách lze použít více vrstev.

Nezapomeňte, že největší tepelné ztráty jsou v oblasti hlavy, a pořiďte svým ratolestem kvalitní čepici či nákrčník i pod přilbu. Důležitým doplňkem jsou kvalitní zateplené a nepromokavé rukavice. Pro nejmenší děti jsou dobrou volbou palčáky, které jsou teplejší než rukavice prstové.

5)   Zabavit ty nejmenší

Když už na hory konečně dorazíte a čeká vás několik úžasných dní s miminkem a partnerem v novém prostředí, měli byste se všichni snažit si to co nejvíce užít. Jestli je vašemu miminku teprve rok nebo dva, počítejte však s tím, že zábavy si užije o něco méně než s dětmi staršími.

Pokud je to možné, berte i spící miminko v kočárku na vycházky a nebojte se nechat ho spát venku (pokud jste samozřejmě nablízku). Spánek na chladném svěžím vzduchu je hlubší a dítě při něm nabere více energie. Je rovněž prokázáno, že děti při nízkých teplotách spí lépe.

Ve volném čase hrajte s batoletem nejrůznější hry, postavte mu sněhuláka, naučte ho dělat ze sněhu kouličky, anebo ho nechte jak jen tak lézt po hromadách sněhu. Děti to milují. Na sjezdovky ale s batolícím se miminkem raději nechoďte. Můžete se s ním místo toho svézt na sáňkách nebo bobech po připravené dráze, případně si nějakou menší dráhy vybudovat improvizovaně.

Klidně nechte dítě, ať si chvilku hraje nerušeně na sněhu samo. Pouze hlídejte, aby na zemi neleželo a neusínalo. Hrozilo by prochladnutí. Jakmile se ale dítě bude mít možnost jakkoli vyblbnout, věřte, že večer bude dobře spát. A vy si s partnerem můžete dopřát společný nerušený romantický večer, třeba s vínem při svíčkách…

Kdy poprvé na lyže?

Každý rodič zhruba tuší, jaké jsou fyzické možnosti a pohybové dovednosti jeho dítěte. Pokud si pokládáte otázku, jaký věk je pro zahájení výuky lyžování, případně snowboardingu, vhodný, věřte, že tato doba nastává okamžikem chození. Jakmile je dítě schopno bezpečně a dobře chodit, je ten pravý čas, kdy začít se zimními sporty. A učit se můžete klidně více sportů naráz, protože děti to zvládají.

Užívejte a udělejte dětem krásné vzpomínky a první seznámí s horami, jak se sluší a patří!!!

Budeme rádi za vaše fotky z dovolené, které nám prosím pošlete na info@motherbox.cz, nebo do komentáře k soutěži na našem facebooku.

Tu nejhezčí vybereme a výherce od nás získá Motherbox.

Váš Motherbox