1.  Poradíme, volejte: +420 724 556 796

Příprava na porod aneb co s sebou do porodnice

Od 36. týdne by každá maminka v očekávání měla mít připravené zavazadlo do nemocnice. Abyste na nic důležitého nezapomněla, přinášíme vám podrobná seznam věcí, které vám v porodnici nesmí chybět.

Co budete potřebovat před porodem

Doklady k porodu

První co po vás při příjmu v porodnici budou požadovat jsou doklady. Proto je potřeba je mít všechny předem připravené. Konkrétně budete potřebovat tyto dokumenty:

  • váš a partnerův rodný list,
  • oddací list či notářsky ověřený souhlas s otcovstvím (pokud nejste manželé),
  • těhotenskou průkazku.

Pokud máte připravený plán porodu, předejte ho sestřičkám rovnou s doklady.

Drobné občerstvení

Před porodem si můžete s sebou vzít i něco malého k občerstvení. Rozhodně mějte s sebou dostatek tekutin. Pro doplnění energie doporučujeme slazené pití (např. iontový nápoj bez bublinek), popřípadě piškoty či ovocnou přesnídávku. Vy možná více jídla potřebovat nebudete, ale váš doprovod hlad určitě dostane. Proto měl by mít připravené v tašce trvanlivé jídlo pro případ déletrvajícího porodu.

Něco pro uvolnění

Pro případ delšího porodu je dobré mít s sebou i věci, které vám pomohou se uvolnit. Pomoct vám může vaše oblíbené CD s relaxační hudbou či uvolňující másáž. Určitě tedy není na škodu přibalit masážní krém či gel, popřípadě masážní éterický olejíček.

Co si vzít na porodní sál

Na porodní sál pak budete potřebovat pohodlnou bavlněnou noční košili, kterou lze v horní části rozepnout. To je důležité pro přiložení dítěte hned po porodu skin-to-skin. Dále budete potřebovat teplé ponožkypantofle (které si lze vzít i do sprchy) a župan.

Mobilní telefon, nabíječka a fotoaparát pro první fotky miminka jsou samozřejmostí.

Z oblečení si s sebou zabalte:

  • dupačky,
  • bavlněnou čepičku,
  • ponožky,
  • bavlněné rukavičky, které ochrání miminko před poškábáním.

Dále budete potřebovat:

Věci pro maminku

Více na alza.cz

Nyní můžete koupit i Motherbox na Alza.cz zde: motherbox

Motherbox na Alza.cz