1.  Poradíme, volejte: +420 720 561 978

Motherbox má pro Vás VIP poukázku na postavu snů

Těhotenství a porod jsou pro ženské tělo náročná období. Hormonální změny vedou k rozvolnění tkání a vaziv celého organizmu. Zároveň rychlý váhový přírůstek dokáže s tělem nastávající matky pěkně zacvičit. Těhotné ženy trpí na hyperpigmentace, akné, vypadávání vlasů, strie nebo celulitidu. Dobrou zprávou je, že většina vyjmenovaných problému po porodu sama vymizí. A na to ostatní existuje řešení.

Motherbox spolupracuje s Asklepion a naleznete poukázku na přístrojovou lymfodrenáž zdarma v každém Motherboxu / platí do 31.12.2016

Co je to lymfodrenáž?

Lymfodrenáž je lehká masáž lymfatického systému, která urychluje tok lymfy a tím podporuje látkovou výměnu v organismu. Odpadní látky se tak z těla odplavují rychleji, nedochází k jejich hromadění a vy se cítíte výrazně lépe už po první proceduře.

Účinky lymfodrenáže

Škála pozitivních dopadů lymfodrenáže je široká. V Asklepionu ji doporučujeme nejen jako kosmetickou proceduru, ale i jako příjemnou pooperační kúru například po liposukci. Lymfodrenáž je vhodná procedura, když máte problémy s celulitidou, otékají vám nohy, trápí vás akné nebo třeba nadměrná únava.

Lymfodrenáž také podporuje imunitní systém a využívá se i při léčbě obezity a formování postavy. Zpomaluje stárnutí pokožky, odstraňuje otoky v obličeji i otoky končetin a je prevencí před vznikem křečových žil. Nicméně všechny tyto pozitivní dopady má lymfodrenáž jen v okamžiku, kdy je prováděna zkušeným a certifikovaným terapeutem.

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojovou lymfodrenáž provádíme na naší klinice pomocí přístroje Lymfoven, kde svalovou pumpu nahrazuje postupující tlaková vlna. Jde o příjemnou relaxační proceduru, kterou doporučujeme opakovat jedenkrát měsíčně.

Proč lymfodrenáž v Asklepionu?

Protože víme, jak provádět kvalitní a efektivní lymfodrenáže. Lymfodrenáž nesmí bolet a způsobovat zarudnutí kůže. Také musí být prováděna přesným tlakem – a to v rozmezí 30 až 60 mmHg. Lymfodrenáž nižším tlakem (pod 20 mmHg) nemá efekt, vyšší tlak (nad 70 mmHg) může potíže zhoršit nebo poškodit lymfatické cévy.

Součástí terapie na klinice Asklepion v Praze je i poučení o dýchacích cvičeních a o uvolnění spádových lymfatických uzlin, které se dá provádět i doma. Vše zajišťuje zkušený terapeut.

Celulitida

Těhotenství je ideálním obdobím pro vznik nebo zhoršení celulitidy. Příčinou pomerančové kůže je nahromaděný tuk, který se nerovnoměrně protlačuje přes podkoží k povrchu a tvoří na pokožce nepěkné hrbolky. Rozvolněním tkání a nárůstem váhy během těhotenství se stav celulitidy zhoršuje. Co s tím? Pozitivní vliv na celulitidu má detoxikace organismu, aktivní životní styl a zdravý způsob stravování. Z dlouhodobého hlediska dobře fungují manuální nebo přístrojové lymfodrenáže, které rozproudí lymfu a pokožku vyhladí. Nejefektivnější, ale zároveň nejinvazivnější léčbou celulitidy je odstranění tuku z podkoží liposukcí nejlépe v kombinaci s radiofrekvencí. Jak to funguje? Prohřátím kůže se aktivuje tvorba kolagenových vláken a pokožka se zpevní a vypne.

Strie

Rychlým rozpínáním kůže v oblasti břicha, prsů, boků, hýždí a stehen vznikají v podkoží jizvičky. Mohou mít růžovou až tmavě červenou barvu. Čím jsou starší, tím více blednou, ale přesto zůstávají stále viditelné. Abyste předešly jejich vzniku, je dobré v průběhu těhotenství používat tělové krémy s obsahem dexpanthenolu, který zlepšuje pružnost pokožky. Pro urychlení hojení a vyblednutí čerstvých strií se používají biostimulační lasery nebo pulzní barvivové lasery. Starší jizvičky se léčí na principu vytvoření místního zánětu v kůži. Tím dochází k remodelaci tkáně a vzhled strie se zlepší. Bohužel žádná metoda nedokáže strie zcela odstranit.

Více na Asklepion

Zdraví a krása z Asklepionu